ارتودنسی نامرئی چیست؟ مزایا و هزینه ارتو نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست
فهرست مطالب

ارتودنسی نامرئی با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارد، در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه مراجعه‌کنندگانی قرار گرفته که دارای ناهنجاری و بهم‌ریختگی ترتیب دندان هستند. در روش گفته شده، که به یکی از پرطرفدارترین روش‌های ارتودنسی نیز تبدیل شده، دستگاه‌های ارتودنسی دیده نمی‌شوند و دقیقا به همین علت است که غالبا افراد بزرگسال به سراغ این روش آمده‌اند. ارتودنسی نامرئی دندان در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی، احتمال پوسیدگی دندان کمتری دارد.

در سایر روش‌ها، براکت‌های استفاده شده، گیر غذایی ایجاد کرده و فرایند مسواک زدن را برای فرد تحت درمان بسیار سخت می‌کنند در حالی که در پلاک‌های ارتودنسی نامرئی چنین مسئله‌ای رخ نمی‌دهد. البته عموما از روش ارتودنسی نامرئی برای دندان‌هایی کمک گرفته می‌شود که دارای سطح ناهنجاری سبک یا متوسط هستند. اگر شما هم جزو آن دسته از مراجعه‌کنندگانی هستید که تمایل دارند دوره درمان آن‌ها خیلی سریع و بدون مشکل طی شود، انتخاب ارتودنسی نامرئی در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو بهترین گزینه برای شماست.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی-نامرئی-چیست

ارتودنسی مرئی و نامرئی از دسته‌بندی‌هایی است که در انواع روش‌های ارتودنسی با آن مواجه هستیم. این دسته‌بندی به قابل مشاهده بودن یا نبودن دستگاه‌های ارتودنسی در طول دوره درمان اشاره دارد. ارتودنسی نامرئی دندان عموما مناسب آن دسته از افرادی است که بر روی دندان‌هایشان حساس هستند و تمایلی ندارند که فردی متوجه درمان آن‌ها شود؛ بنابراین افراد شاغل، سخنرانان، بازیگران و به طور کلی افرادی که ارتباطات اجتماعی گسترده‌ای دارند، می‌توانند به راحتی از روش درمانی ارتودنسی نامرئی برای برطرف کردن مشکلات و ناهنجاری‌های فک و دندان بهره ببرند و نگرانی از بابت ظاهر خود نداشته باشند. البته لازم به ذکر است که این روش برای آن دسته از افرادی که دارای ناهنجاری شدید هستند، توصیه نمی‌شود!

انواع ارتودنسی نامرئی

انواع ارتودنسی نامرئی

ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو، به منظور انجام فرایند ارتودنسی نامرئی دندان از چندین نوع دستگاه اصلاحی ارتودنسی استفاده می‌کنیم که به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی ندارند و در تعیین بازه زمانی درمان تاثیر قابل توجهی ندارند. بر اساس نوع این دستگاه‌های اصلاحی، ارتودنسی نامرئی را می‌توان به سه مدل زیر تقسیم کرد:

ارتودنسی با براکت‌های همرنگ دندان (ارتودنسی سرامیکی)

در این روش ارتودنسی دندان از براکت‌های سرامیکی هم رنگ با دندان‌ها استفاده می‌شود تا نمود چندانی نداشته باشند.

ارتودنسی با الاینرهای متحرک و شفاف

بسیاری از افراد ارتودنسی نامرئی دندان را با الاینرهای شفاف می‌شناسد. در این روش پس از قالب گیری دندان‌ها، قالب مناسبی از الاینرهای شفاف و البته متحرک در اختیار بیمار قرار می‌گیرد که به راحتی قابل خارج کردن از دهان هستند و بیمار قادر خواهد بود تا هنگام خوردن غذا و مسواک زدن آن را از دهان خود خارج کند.

بیشتر بخوانید:   ارتودنسی دندان چیست؟ انواع، مزایا و هزینه ارتودنسی

نامرئی بودن الاینرهای شفاف باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال این نوع ارتودنسی دندان باشند. البته توجه داشته باشید که روش درمانی باید توسط ارتودنتیست انتخاب شود تا کارایی لازم را برای بیمار داشته باشد؛ بنابراین تنها نامرئی و یا شیک بودن ابزار ارتودنسی ملاک انتخاب نوع ارتودنسی دندان نخواهد بود.

ارتودنسی با الاینرهای متحرک و شفاف

ارتودنسی پشت دندانی (لینگوال)

در این روش براکت‌ها به پشت دندان‌ها متصل می‌شوند و نمود ظاهری ندارند.

ارتودنسی‌های نامرئی ثابت

در ارتودنسی‌های نامرئی نیز براساس ویژگی‌های دستگاه‌های اصلاحی مورد استفاده در طول دوره درمانی، برخی دارای ویژگی عدم جابجایی و ثبات هستند و در طول دوره درمان به دندان می‌چسبند. در ادامه به بررسی انواع ارتودنسی‌های نامرئی ثابت خواهیم پرداخت:

ارتودنسی نامرئی دندان با براکت‌های سرامیکی (CLEAR BRACES)

این نوع از ارتودنسی نامرئی را می‌توان نزدیک‌ترین نوع به روش ارتودنسی مرئی به شمار آورد که در آن به جای استفاده از براکت‌های فلزی، از براکت‌های همرنگ دندان استفاده می‌شود. البته ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو، علاوه بر براکت‌ها از سیم‌های ارتودنسی شفاف نیز استفاده می‌کنیم تا کلیه دستگاه‌ها به حالت نامرئی در آیند.

این روش از ارتودنسی نامرئی را می‌توان بهترین روش ارتودنسی برای آن دسته از افرادی به شمار آورد که دارای ناهنجاری شدید دندانی هستند و نمی‌توانند از سایر روش‌های ارتودنسی نامرئی برای برطرف کردن این ناهنجاری‌ها استفاده نمایند. در روش ارتودنسی نامرئی دندان‌ها با براکت سرامیکی حتما باید بهداشت دهان و دندان‌ها را در اولویت قرار دهید تا لبخند شما به دلیل تغییر رنگ این برکت‌های سرامیکی، ظاهری ناخوشایند به خود نگیرد. هنگام مسواک زدن نیز باید نهایت دقت را به خرج دهید تا آسیبی به این براکت‌ها وارد نشود؛ چراکه جنس آن‌ها بسیار شکننده است.

ارتودنسی نامرئی دندان لینگوال و پشت دندانی (LINGUAL BRACES)

در ارتودنسی لینگوال که به آن ارتودنسی مخفی نیز گفته می‌شود، دستگاه‌های اصلاحی پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند و به همین علت در ظاهر دندان‌ها چیزی از آن‌ها پیدا نیست. این روش در ایران (به دلیل پیچیدگی‌های خاصی که دارد) چندان به صورت اصولی و گسترده توسعه نیافته و دقیقا به همین علت به لحاظ قیمتی در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی نامرئی، دارای رنج قیمتی بالاتری است.

مجموعه ما یکی از معتبرترین مراکزی است که به عنوان کلینیک متخصص در حوزه ارتودنسی نامرئی در تهران، روش ارتودنسی لینگوال را با بالاترین کیفیت ممکن بر روی دندان‌های مراجعه‌کنندگان پیاده می‌کند. با توجه به ماهیت پشت دندانی که این روش ارتودنسی نامرئی دارد، ممکن است در طول دوره درمان به لحاظ صحبت کردن یا حتی تمیز کردن دندان‌ها کمی دچار مشکل شوید.

ارتودنسی نامرئی متحرک

در برابر روش ثابت، روش متحرک قرار دارد که به لحاظ راحتی در طول دوره درمان بسیار مورد توجه مراجعه‌کنندگان قرار گرفته است. ارتودنسی با الاینرهای شفاف را می‌‌توان نمونه بارز ارتودنسی متحرک به شمار آورد که در ادامه به معرفی این روش می‌پردازیم:

بیشتر بخوانید:   هزینه ارتودنسی دندان؛ هزینه ارتو در سال 1403

ارتودنسی نامرئی دندان با الاینرهای شفاف  (CLEAR ALIGNERS)

غالبا هنگامی که از ارتودنسی نامرئی سخن به میان می‌آید، توجه بسیاری از افراد به سراغ روش ارتودنسی نامرئی با استفاده از الاینرهای شفاف جلب می‌شود. در این روش که به آن ارتودنسی بدون سیم نیز گفته می‌شود، پس از قالب‌گیری از دندان‌ها، یک قالب شفاف متناسب با حالت دندان‌های شما ساخته می‌شود که به راحتی در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

البته لازم به ذکر است که شما در طول 24 ساعت صرفا 2 الی 4 ساعت قادر خواهید بود که این الاینر شفاف را از دهان خود خارج کنید؛ در غیر این صورت پروسه درمان شما آن طور که باید، پیش نخواهد رفت. مسلما متحرک بودن این الاینر را می‌توان مهم‌ترین مزیت آن به شمار آورد و شما می‌توانید به هنگام صرف غذا، مسواک زدن و بسیاری شرایط دیگر، این الاینرها را خارج کنید. البته به دلیل ثابت نبودن الاینرها، کلیه پروسه درمان به شما و جدیتتان بستگی خواهد داشت و در طول دوره درمانی باید مراقب باشید تا الاینرها تغییر رنگ نداده یا تاب بر ندارند.

مراحل ارتودنسی با الاینرهای شفاف

مراحل ارتودنسی با الاینرهای شفاف

به طور کلی برای انجام ارتودنسی نامرئی دندان با الاینرهای شفاف، می‌توان مراحل زیر را متصور بود:

  • بررسی و چکاپ وضعیت ناهنجاری‌های موجود در دهان توسط دندان‌پزشک
  • بررسی تصویر و اسکن‌های انجام شده از فک و دندان
  • قالب‌گیری دندان‌ها به صورت خمیری یا با استفاده از پرینتر سه بعدی
  • ارسال قالب به لابراتور
  • طراحی و ساخت الاینر شفاف با توجه به قالب دندان، فک و وضعیت فرد موردنظر
  • معاینه و چکاپ الاینرها و وضعیت فک و دندان به صورت دوره‌ای

قیمت ارتودنسی نامرئی؛ هزینه ارتودنسی نامرئی دندان 1403 چقدر است؟

قیمت ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی دندان به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی‌شود هزینه ثابتی برای همه بیماران در نظر گرفت. از عواملی که بر روی تعرفه ارتودنسی نامرئی 1403 تاثیرات قابل توجهی دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نیاز به دستگاه‌های اصلاحی اضافی در طول دوره درمان
  • میزان و شدت ناهنجاری‌های موجود در دندان‌ها
  • طول دوره درمان و مدت زمان ارتودنسی نامرئی دندان
  • درمان یک فک یا دو فک به صورت همزمان

لازم به ذکر است که شما می‌توانید از خدمات اقساطی مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو برای تقطیع هزینه درمان ارتودنسی نامرئی نیز استفاده کنید.

مزایای استفاده از خدمات ارتودنسی نامرئی تیم دندانپزشکی دکتر ثناگو

مراکز درمانی زیادی برای انجام خدمات بهداشتی دهان و دندان وجود دارند؛ اما به راستی چرا انتخاب بسیاری از افراد تیم تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو است؟ استفاده از خدمات ارتودنسی نامرئی مرکز دکتر ثناگو چه مزایایی دارد؟

بیشتر بخوانید:   ارتودنسی ثابت چیست؟ مزایا و هزینه ارتو ثابت

مزایای استفاده از خدمات ارتودنسی نامرئی تیم دندانپزشکی دکتر ثناگو

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات ارتودنسی نامرئی مطب دکتر نازنین ثناگو عبارتند از:

استفاده از باکیفیت‌ترین متریال و به‌روزترین تجهیزات موجود در سطح کشور

تمامی مواد و متریال مورد استفاده در طول دوره درمان ارتودنسی از بهترین متریال بوده و به علت کیفیت بالای این مواد و همچنین استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌های ارتودنسی نامرئی، هیچگونه آسیبی به سلامت دندان‌های شما در طول دوره درمان وارد نخواهد شد.

هزینه مقرون به صرفه و مناسب

کلیه تلاش ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو بر این بوده تا باکیفیت‌ترین خدمات دندان‌پزشکی را با مناسب‌ترین تعرفه در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار دهیم. توجه داشته باشید که شما می‌توانید علاوه بر برخورداری از یک هزینه مقرون به صرفه، این هزینه را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

محیط کار حرفه‌ای و استریلیزه

رعایت بهداشت در کلینیک‌های مجرب فعال در حوزه دندانپزشکی به دلیل وجود احتمال انتقال انواع بیماری‌ها، به صورت یک اصل کلیدی در آمده و ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر نازنین ثناگو با استریلیزه کردن کامل محیط، احتمال انتقال هرگونه بیماری به مراجعه‌کنندگان را به صفر رسانده‌ایم.

برخورداری از حمایت کامل در طول دوره درمان و پس از آن

این که در طول دوره درمان و حتی پس از اتمام این دوره، مراجعه‌کننده احساس حمایت از سوی پزشک معالج خود را دریافت کند و بداند که در طول دوره درمان در صورت بروز هرگونه مشکلی یک پزشک متخصص را به همراه خود دارد، امر مهمی است که ما این گزینه را به خوبی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ارتودنسی نامرئی دکتر ثناگو؛ روشی کاربردی برای برطرف کردن ناهنجاری‌های دندان و فک

استفاده از روش ارتودنسی نامرئی دندان به دلیل نامرئی بودن دستگاه‌های اصلاحی ارتودنسی به‌کاررفته در طول دوره درمان، بسیار مورد توجه افراد و به خصوص بزرگسالی قرار گرفته که به دلیل موقعیت شغلی چندان تمایلی ندارند تا افراد متوجه روند درمان آن‌ها شوند؛ در نتیجه اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل شرکت در جلسات رسمی متعدد، سخنرانی، بازیگری و دیگر شرایط خاص علاقه‌ای به استفاده از روش‌های معمولی ارتودنسی ندارید، به شما توصیه می‌کنیم از روش‌های نامرئی ارتودنسی کمک بگیرید.

مجموعه ما در مطب دکتر نازنین ثناگو به عنوان یکی از مراکز متخصص فعال در حوزه ارتودنسی نامرئی در تهران، نقش کلیدی در ایجاد لبخندهای زیبای شما ایفا می‌نماید و اگر قصد دارید از خدمات ارتودنسی نامرئی دندان دکتر نازنین ثناگو بهره‌مند شوید، کافیست با شماره 09199192640 تماس بگیرید تا با رزرو نوبت، لبخندی زیبا و سلامتی را به خود هدیه دهید!

5/5 - (43 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله برای دوستان خود >>

جستجو کردن

دسترسی سریع

مطالب مرتبط آموزشی

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو-وقت-دکتر-نازنین-ثناگو

رزرو و مشاوره

برای مشاوره با همکاران فرم زیر را پر نمایید.