ارتودنسی دیمون چیست؟ مزایا و هزینه ارتودنسی دیمون

ارتودنسی-دیمون
فهرست مطالب

اگر دوست دارید با سادگی و سرعت بیشتر به یک لبخند زیبا و دندان‌هایی صاف و مرتب دست پیدا کنید؛ پس جای درستی آمده‌اید! می‌دانید که ارتودنسی‌ها انواع مختلفی دارند و نوع ارتودنسی با توجه به نوع ناهنجاری دندان‌های هر فرد و نیز شرایط موجود برای دندان‌های هر فرد تعیین می‌شود. ارتودنسی دیمون یکی از جدیدترین انواع ارتودنسی محسوب می‌شود که فرایند ارتودنسی را سریع‌تر، راحت‌تر و با درد کمتر ممکن خواهد کرد.

در واقع در این نوع ارتودنسی با استفاده از براکت‌هایی خاص، فشار خفیفی به دندان‌ها وارد شده و باعث می‌شود دندان‌ها در جای صحیح خود قرار بگیرند. راحتی بیشتر این نوع ارتودنسی، درد کمتر آن و سرعت بیشتر در آن باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر استفاده از این نوع ارتودنسی برای درمان دندان‌های خود باشند. برای آشنایی بیشتر با این نوع ارتودنسی، مزایای استفاده از آن و نیز هزینه این نوع ازتودنسی تا انتهای این مقاله از وبسایت دکتر نازنین ثناگو با ما همراه باشید.

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون یا همان Damon Orthodontics یکی از جدیدترین انواع ارتودنسی ثابت محسوب می‌شود که در آن برای اتصال سیم فلزی به براکت نیازی به نوار لاستیکی نخواهد داشت. این روش یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین انواع ارتودنسی محسوب می‌شود و به دلیل مزایایی که دارد گزینه‌ای مناسب برای ارتودنسی دندان‌ها محسوب می‌شود. امروزه بسیاری از پزشکان از این روش برای اصلاح بافت دندان‌ها و اصلاح بی‌نظمی‌های دندانی استفاده کرده و دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا را به شما هدیه خواهند کرد.

کاربرد ارتودنسی دیمون

در ارتودنسی دیمون همچون سایر روش‌های ارتودنسی ثابت از براکت ارتودنسی و سیم (بریس) استفاده می‌شود. البته در این نوع ارتودنسی برخلاف روش‌های قدیمی‌تر، نیازی به استفاده از نوارهای کشسانی نخواهد بود و برای اتصال سیم به براکت از نوارهای الاستیکی استفاده می‌شود.

کاربرد ارتودنسی دیمون

بریس‌هایی که در ارتودنسی دیمون مورد استفاده قرار می‌گیرند از سیستم خودبست برای اتصال سیم‌ها به براکت استفاده می‌کنند. در واقع در این ارتودنسی یک بخش کشویی داخلی در براکت‌ها وجود دارد و به سیم‌ها اجازه می‌دهد تا در این محفظه کشویی به راحتی و آزادانه حرکت کنند. برای این نوع ارتودنسی براکت‌ها، سیم‌ها را با باز و بسته شدن در خود نگه داشته و اندازه کوچک‌تری دارند.

بیشتر بخوانید:   ارتودنسی نامرئی چیست؟ مزایا و هزینه ارتو نامرئی

ناهنجاری‌های اوربایت، اندربایت (جلو یا عقب بودن فک) و نیز افرادی که یک دندان خود را از دست داده‌اند و ترتیب فضای دندان‌هایشان به هم ریخته قادر به استفاده از این روش خواهند بود.

انواع بریس ارتودنسی دیمون

انواع بریس ارتودنسی دیمون

بریس‌های دیمون دارای انواع مختلفی هستند و از نظر ظاهری و جنس با هم متفاوت هستند. در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت:

بریس‌های فلزی دیمون

بریس‌های فلزی دیمون مانند بریس‌های فلزی در ارتودنسی معمولی هستند. این بریس‌ها نقره‌ای رنگ بوده و بر روی دندان‌ها چسبیده می‌شوند. تنها تفاوت این نوع از بریس‌ها با نوع معمولی آن نداشتن کش و نوار الاستیکی برای وصل کردن سیم‌ها است.

بریس‌های شفاف دیمون

بریس‌های شفاف دیمون برای ارتودنسی دیمون سرامیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بریس‌ها از جنس سرامیک هستند و به دلیل شفاف بودن نمود ظاهری چندانی بر روی دندان ندارند. مکانیزم کشویی براکت‌ها در این ارتودنسی و نبود کش‌ها باعث مخفی بودن این ارتودنسی بر روی دندان می‌شود. البته توجه داشته باشید که این بریس‌ها شکننده و ضعیف هستند و وارد کردن فشار زیاد منجر به شکستن آن‌ها خواهد شد.

بریس‌های رنگی

برخی از افراد دوست دارند از ارتودنسی رنگی برای دندان‌های خود استفاده کنند. در این روش بریس‌هایی با رنگ‌های مختلف وجود داشته و شما قادر خواهید بود رنگ مورد علاقه خود را برای رنگ بریس انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این بریس‌ها از نظر کیفیت و نوع ساخت با بریس فلزی تفاوتی نخواهند داشت.

مزایای ارتودنسی دیمون

مزایای ارتودنسی دیمون

این نوع ارتودنسی همچون سایر روش‌های ارتودنسی دارای مزایایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

احساس درد کمتر در ارتودنسی دیمون

در روش‌های سنتی ارتودنسی ثابت، فشار و نیروی زیادی به دندان‌ها وارد می‌شود؛ این نیرو می‌توان رگ‌های خونی ظریف اطراف دندان را از بین برده و در نهایت بیمار مجبور به تحمل درد بیشتری باشد. در ارتودنسی دیمون نیروی کمتری به دندان‌ها اعمال شده و در نتیجه بیمار درد کمتری احساس خواهد کرد.

بهداشت بیشتر در ارتودنسی دیمون

همان طور که گفتیم در این نوع ارتودنسی نوارهای لاستیکی وجود نداشته و اندازه براکت‌ها کوچک‌تر است؛ همین امر باعث شده تا دسترسی به دندان‌ها و پاک‌کردن آن‌ها راحت‌تر باشد. رعایت بهداشت دهان و دندان در طول ارتودنسی اهمیت بسیار بالایی دارد؛ این موضوع در ارتودنسی‌ها نامرئی با براکت‌ها شفاف اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که عدم رعایت بهداشت منجر به ایجاد لک و ظاهر ناخوشایند براکت‌ها شده و ظاهر خوبی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:   ارتودنسی متحرک دندان چیست؟ مزایا و هزینه ارتو متحرک

ظاهر بهتر در ارتودنسی دیمون

گفتیم که براکت‌های ارتودنسی دیمون کوچک‌تر بوده و بندهای الاستیکی ندارند، همچنین بسیاری از افراد تمایل به استفاده از براکت‌های شفاف دارند؛ تمامی این موارد منجر به ایجاد ظاهر بهتر ارتودنسی در دهان بیمار خواهد شد. این موضوع برای افرادی که دوست دارند در طول درمان ارتودنسی ظاهر سیم‌ها در دهان دیده نشود اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

دوره درمانی کوتاه‌تر در دیمون

یکی از مهم‌ترین سوالات و دغدغه افراد برای انجام ارتودنسی دیمون، مدت زمان درمان آن است. جالب است بدانید طول دوره درمانی ارتودنسی دیمون در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار کمتر بوده و حتی تا هفت ماه کوتاه‌تر از سایر روش‌هاست.

نیاز کمتر به مراجعه پزشک

در روش‌های معمولی ارتودنسی لازم است تا بیمار در دوره‌های زمانی مشخص برای تعویض بندهای الاستیکی به پزشک مراجعه کند؛ در صورتی که در درمان ارتودنسی دیمون تعداد دفعاتی که لازم است به پزشک مراجعه کنید کمتر خواهد شد.

هزینه ارتودنسی دیمون 1403؛ هزینه ارتودنسی دندان در سال 1403 چقدر است؟

هزینه ارتودنسی دیمون 1403

هزینه ارتودنسی دیمون نسبت به سایر روش‌های ارتودنسی بیشتر است؛ البته در نظر داشته باشید که این نوع ارتودنسی طول درمانی کوتاه‌تری داشته و درد آن در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر خواهد بود. همچنین اثربخشی این روش بیشتر از سایر روش‌ها است و به همین دلیل طرفداران این نوع از ارتودنسی بیشتر بوده و هزینه آن در مقابل مزایایی که دارد مناسب خواهد بود.

توجه داشته باشید که در این نوع ارتودنسی تعداد دفعات مراجعه به پزشک نیز کمتر خواهد بود و همین امر هزینه ارتودنسی دیمون را کاهش خواهد داد. برای اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی دیمون و مشورت با یک پزشک متخصص در این زمینه می‌توانید با دکتر نازنین ثناگو تماس بگیرید و یا از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید. شما می‌توانید از یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان دکتر نازنین ثناگو استفاده کرده و بهترین نوع ارتودنسی برای دندان‌های خود را انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

بیشتر بخوانید:   هزینه ارتودنسی دندان؛ هزینه ارتو در سال 1403

ارتودنسی دیمون برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از سوالات مهم این است که ارتودنسی دیمون برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی می‌توانند از این نوع ارتودنسی استفاده کنند؟ به یاد داشته باشید که تشخیص نوع ارتودنسی و بهترین روش درمانی برای درمان ناهنجاری‌های دندان شما بر عهده پزشک متخصص خواهد بود. متخصص ارتودنسی با معاینه دندان‌های شما و تشخیص نوع ناهنجاری آن بهترین و کاربردی‌ترین روش ارتودنسی را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

ارتودنسی دیمون برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به دنبال بهترین پزشک ارتودنسی در تهران هستید و اگر دوست دارید درمان دندان‌های خود را به دست فردی باتجربه و متخصص بسپارید؛ دکتر نازنین ثناگو بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با دکتر ثناگو در ارتباط بوده و از یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان ایشان استفاده کنید تا بهترین روش ارتودنسی و هزینه آن را برآورده کرده و بعد از یک مدت دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا داشته باشید.

ارتودنسی دیمون؛ راهی جدید برای درمان ناهنجاری‌ها دندان‌های شما

ارتودنسی دیمون یکی از پرطرفدارترین انواع ارتودنسی به شمار می‌رود که طول دروه درمان کمتری داشته در نتیجه منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های شما خواهد شد. این براکت‌ها به حفظ بیشتر بهداشت دهان و دندان کمک کرده و نیازی به مراجعه مکرر به پزشک نیز نخواهند داشت.

اگر به دنبال یک لبخند زیبا هستید، اگر دوست دارید دندان‌هایی صاف و هماهنگ داشته باشید و اگر دوست دارید تا بهترین روش درمانی با هزینه مناسب را برای درمان دندان‌های خود انتخاب کنید؛ مراجعه به مطب دکتر نازنین ثناگو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. محیطی آرامش بخش و دوستانه، کادر حرفه‌ای و باتجربه، به کارگیری بهترین و جدیدترین متدهای ارتودنسی، استفاده از بهترین ابزارها، یک جلسه مشاوره و ویزیت رایگان و امکان پرداخت اقساطی هزینه درمان از جمله مهم‌ترین مزایایی هستند که با مراجعه به مطب دکتر نازنین ثناگو به آن‌ها دست پیدا خواهید کرد.

5/5 - (27 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله برای دوستان خود >>

جستجو کردن

دسترسی سریع

مطالب مرتبط آموزشی

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو-وقت-دکتر-نازنین-ثناگو

رزرو و مشاوره

برای مشاوره با همکاران فرم زیر را پر نمایید.