نمونه کار ارتودنسی

داشتن یک ردیف از دندان‌های مرتب و تمیز، نقش فوق‌العاده کلیدی در داشتن ظاهر و لبخندی زیبا ایفا می‌کند. در تصور غالب افراد کاربرد ارتودنسی در درمان بهم ریختگی شدید دندان‌ها منحصر شده است؛ اما برخلاف این تصور، تنها کاربرد ارتودنسی در درمان بهم ریختگی دندان‌های جلو نبوده و در مواردی که با ناهنجاری شدید بر روی دندان‌های عقب مواجه هستیم نیز ارتودنسی می‌تواند کمک خوبی برای این مشکل ما باشد. در این حالت چنین ناهنجاری، نه تنها ممکن است موجب ایجاد اختلالاتی در جویدن غذا و همچنین حرکات فک شود، بلکه تاثیرات منفی بر روی زیبایی لبخند شما خواهد داشت. اگر در ارتباط با این که دندان‌های خود را ارتودنسی کنید یا نه، تردیدهایی در ذهن شما ایجاد شده، مسلما مشاهده نمونه کار ارتودنسی می‌تواند این تردیدهای به وجود آمده در ذهن‌تان را برطرف نماید. در ادامه می‌توانید با نمونه کارهای ارتودنسی دکتر نازنین ثناگو بیشتر آشنا شوید و در نهایت با اتخاذ یک تصمیم درست، ظاهری زیبا را مهمان دهان خود کنید!

24-1 دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار 6-2
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
20-1 20-2
13-1 دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار 15-2
18-1 دکترنازنین ثناگو-نمونه کار

مروری بر ماهیت ارتودنسی دندان

قبل از آن که به بررسی عکس قبل و بعد از ارتودنسی بپردازیم، ضرورت دارد که نگاهی به ماهیت ارتودنسی دندان داشته باشیم تا با دید بازتری بتوانید به مطالعه مطالبی که در ادامه می‌آیند، بپردازید. ارتودنسی در واقع نوعی روش درمانی در حوزه دندان پزشکی بوده که در طی آن دندان‌ها صاف و مرتب شده و از آن برای برطرف کردن بایت (نامناسب بودن سطح تماس دندان‌های بالا و پایین با یکدیگر) نیز استفاده می‌شود. در درمان ارتودنسی از وسایل ارتودنسی که غالبا در داخل دهان قرار داده می‌شود بهره می‌برند تا در نهایت دندان‌ها و همچنین فک‌ها در موقعیت ایده‌آل مورد نظر خود قرار بگیرند.

یکی از رایج‌ترین وسیله‌های مورد استفاده در ارتودنسی دندان که احتمالا به هنگام شنیدن نام ارتودنسی دندان به یاد آن می‌افتید، استفاده از براکت یا به عبارت بهتر سیم گرفتن دندان‌ها است که در طی آن به هر دندان یک قطعه فلزی در ابعاد بسیار کوچک چسابنده شده و یک سیم فلزی به آن‌ها وصل می‌شود تا دندان‌ها در جای خود قرار بگیرند. البته ناگفته نماند که این براکت‌ها دارای انواع مختلفی هستند و در حال حاضر از براکت‌های فلزی، سرامیکی، پشت دندانی و غیره استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که بر خلاف تصور عموم افراد، استفاده از براکت‌ها تنها وسیله مورد استفاده در ارتودنسی دندان نبوده، بلکه منحصرا یکی از آن‌هاست و استفاده از الاینر شفاف، هدگیر، بایت پلیت، ورسس و الاستیک، هربست، پهن کننده کام، ریتینر و غیره نیز از انواع دیگر وسیله‌های مورد استفاده در ارتودنسی هستند.

قبل

بعد

دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار
تحول ما

نمونه کار دکتر نازنین ثناگو

مسلما بررسی عکس قبل و بعد از ارتودنسی و تغییرات ناشی از این روش درمانی می‌تواند تصویر خوبی از آن را در ذهن شما ایجاد کند، در ادامه می‌تواند چند نمونه کار ارتودنسی از مجموعه ما را مشاهده کنید تا تغییرات فوق‌العاده مثبت استفاده از روش درمانی ارتودنسی دندان را به خوبی متوجه شوید:

دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کار27-2
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
دکترنازنین ثناگو-نمونه کاردکترنازنین ثناگو-نمونه کار
19-1دکترنازنین ثناگو-نمونه کار

مزایای ارتودنسی دندان

  به هنگامی که به بررسی نمونه کار ارتودنسی در تهران می‌پردازید، شاید در ظاهر امر منحصرا مزیت ارتودنسی دندان را در زیبایی ظاهری خلاصه کنید؛ اما به هنگام بررسی دقیق‌تر، متوجه خواهیم شد که می‌توان مزایای بسیار بیشتری برای این روش درمانی قائل شد و این مزایا به شرح زیر خواهد بود:

  • جلوگیری از کج درآمدن دندان‌ها در آینده

  • ممانعت از بروز آسیب به الگوی رشد طبیعی فک

  • درمان انواع مال اکلوژن

  • کمک به هدایت رشد فک

  • کمک به وسیع‌تر شدن کام دهان

  • کاهش خطر پوسیدگی دندان‌ها

  • برطرف شدن بخش قابل توجهی از مشکلات گوارشی

به طور کلی شاید بتوان گفت که ارتودنسی نقش کلیدی را بهبود نحوه هضم غذا ایفا می‌کند؛ اما چگونه؟! پاسخ به این سوال ساده است، به هنگامی که دندان‌ها به صورت غیرعادی بر روی هم قرار گرفته یا با یکدیگر فاصله دارند (به طوری که دندان‌های فک بالا با دندان‌ها فک پایین در تماس نباشند) غذا به درستی آسیاب نشده و در نتیجه امکان ترکیب آن با بزاق دهان کاهش می‌یابد؛ اما به هنگامی که شما از ارتودنسی کمک می‌گیرید و دندان‌ها به طور کاملا مرتب در جای مناسب خود قرار می‌گیرند، در این حالت غذا به خوبی جویده و با بزاق ترکیب می‌شود که این امر در نهایت بسیاری از مشکلات گوارشی شما که ناشی از درست جویده نشدن غذا بود را برطرف خواهد کرد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارتودنسی دندان در مطب ما

کیفیت بالای متریال مورد استفاده در طول دوره درمان و همچنین داشتن تخصص کافی در حوزه ارتودنسی دندان را می‌توان مهم‌ترین مزیت استفاده از خدمات درمانی دکتر نازنین ثناگو به شمار آورد. مجموعه ما همواره تلاش نموده تا با فراهم کردن بالاترین سطح کیفی درمانی رضایت بیماران را جلب نماید. با توجه به این که ارتودنسی دارای یک پروسه درمانی طولانی مدت است، ارتباط بیمار با پزشک و همچنین سهولت دسترسی به او و حس مسئولیت پذیری در قبال بیمار بسیار مهم تلقی می‌شود که خوشبختانه به دلیل تخصص و تبحر خویش در حوزه سلامت دندان و دهان، همواره سلامتی بیماران را در اولویت قرار داده‌ایم و هیچگاه نسبت به پروسه درمانی بیماران غافل نبوده‌ایم.

اگر در ارتباط با روش درمانی ارتودنسی سوالی دارید یا فکر می‌کنید که این روش درمانی برای درمان شما مناسب است، ولی نسبت به این باور خویش تردیدهایی دارید، مشاوره و ویزیت رایگان می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد؛ به همین علت ما در کلینیک دندان‌پزشکی خود این امکان را برای بیماران و مراجعه‌کنندگان فراهم کرده‌ایم تا با دریافت مشاوره و ویزیت رایگان تردیدهای موجود در ذهن خود را برطرف نمایند و در صورت لزوم روش درمانی دیگری را به آن‌ها پیشنهاد دهیم تا زودتر از موعد به لبخند ایده‌آل خویش دست پیدا کنند. ناگفته نماند که مطب دکتر نازنین ثناگو از به‌روزترین تجهیزات پزشکی استفاده می‌کند و پروسه درمان شما در یک محیط کاملا حرفه‌ای دنبال می‌شود و با خیال راحت می‌توانید ساخت لبخند زیبای خود را به ما بسپارید.

خدمات درمانی دکتر ثناگو؛ تجربه دریافت بهترین کیفیت خدمات ارتودنسی

احتمالا با بررسی عکس قبل و بعد از ارتودنسی که در مطالب فوق مشاهده کردید، تردیدهای موجود در ذهن شما را تا حدودی برطرف کرده است، مجموعه ما همواره به دنبال ساخت بهترین لبخند برای شما عزیزان بوده و به همین علت با بهره‌گیری از به‌روزترین متدهای درمانی و بهترین تجهیزات پزشکی موجود در کشور، تلاش نموده‌ایم تا به این هدف خود جامه عمل بپوشانیم. همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، کاربرد ارتودنسی فقط به درمان بهم ریختگی شدید دندان‌های جلو اختصاص نداشته و می‌توان کاربردها و مزایای بسیار زیادی را برای آن در نظر گرفت و اگر به سلامتی دندان، دهان و حتی سیستم گوارش خود اهمیت می‌دهید، توصیه ما به شما این است که حتما نسبت به بهم ریختگی دندان‌ها و بایت فک‌ها حساسیت کافی به خرج دهید و با انتخاب خدمات ارتودنسی دندان دکتر نازنین ثناگو لبخندی زیبا را به خود هدیه دهید. شما می‌توانید جهت دریافت رزرو نوبت و همچنین مشاوره رایگان با شماره تماس 09302500500 در ارتباط باشید.

بیشتر

سوالات متداول 

سن مناسب برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است؟

دوران کودکی که استخوان‌ها و همچنین دندان‌ها در حال رشد هستند، بهترین زمان برای انجام چنین کاری است و به راحتی می‌توان رشد آن‌ها را به نحو احسن مورد هدایت قرار داد.

آیا شیوه درمانی ارتودنسی دندان، درد دارد؟

خود فرآیند قرار دادن براکت در دهان درد ندارد؛ اما ممکن است چند روز اول دوره درمان به دلیل ورود فشار به دندان‌ها کمی احساس درد و ناراحتی به سراغ شما آید که می‌توان این درد را با مصرف مسکن‌های معمولی برطرف کرد.

طول دوره درمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

به طور میانگین دوره درمان ارتودنسی متناسب با شرایط خاص دندان‌ها، یک الی دو سال به طول می‌انجامند.

راه های ارتباطی

0930-2-500-500

برای هماهنگی بر اساس منطقه و شهر تماس بگیرید.